Co z kasa fiskalna po zamknieciu dzialalnosci

Na początek warto dodać co obejmuje serwisowanie kas fiskalnych: fiskalizację kasy, konieczne przeglądy techniczne, wszystkie poprawki budowane w toku gwarancji oraz po upływie gwarancji, a również niezbędne czynności konserwacyjne. Dodatkowo serwisant kasy fiskalnej płaci za wpisy do prace serwisowej i zgłasza fiskalizację kasy do US.

Kasy fiskalne tarnów proponuje swoim użytkownikom dodatkowe usługi: szkolenia z poziomu obsługi kas fiskalnych, a też uwagę w znaczącym zaprogramowaniu nazw towarowych oraz stawek PTU.

W sezonie obowiązkowych przeglądów technicznych serwisant przeprowadza następujące czynności: – ocenia stan plomb kasy również ich spójność z tekstami w pozycji serwisowej i dokumentacji serwisu, – sprawdza program kasy, jego wersję, zgodność z nadrukami w pracy kasy i dokumentacją serwisu, – sprawdza poprawność działania kasy, zwłaszcza w zakresie emisji dokumentów fiskalnych, – ocenia stan obudowy kasy, pamięci fiskalnej, płyty ważnej i elementu fiskalnego co do zgodności z dokumentami konstrukcyjnymi, – sprawdza poprawność pracy wyświetlacza konsumenta, – wynik przeglądu wspólnie z zastrzeżeniami zapisuje w sztuce serwisowej.

Ciekawostki: 1. Konieczny przegląd techniczny pragnie być stworzony również wtedy, kiedy użytkownik kasy zawiesił swoją działalność albo z jakiejś przyczyny zaprzestał rejestrowanie zakupów na kwocie fiskalnej, przecież nie wyrejestrował kasy. 2. W ciągu przeglądu technicznego zaliczane są przede wszystkim te segmenty konstrukcyjne kasy, jakie są odpowiedzialne za rejestrowanie ruchów i jakich nieprawidłowe życie mogłoby wpłynąć na niskie wyliczanie podatków. Tak dlatego w porządku przeglądu serwisant nie wyszukuje usterek, które sprawiają na funkcjonowanie kasy, ani więcej nie sprawdza, czy inne czynniki urządzenia, np. mechanizm odpowiedzialny za drukowanie, zasilanie – działają dobrze. Oczywiście, użytkownik może poprosić serwisanta o sprawdzenie stanu kasy i zmianę uszkodzonych elementów, natomiast będą wtedy prace wykonywane poza przeglądem technicznym.