Ginekolog falck krakow

Kolposkop jest istotne urządzenie w praktyki ginekologa, dlatego przed jego zakupem należy wykonać fachowy rekonesans. Przy dokonywaniu wyboru urządzenia optycznego tego modelu, należy zwrócić uwagę na szereg czynników, z których koszty bynajmniej nie są faktorem najważniejszym. Należy ale mieć, iż zbyt mała cena kolposkopu może oznaczać złą jakość wykonania, co uwalnia się negatywnie na grupie obrazu, niestabilności pantografu i braku oprogramowania pozwalającego na rzetelną ocenę zgromadzonego materiału wizualnego.

Jakość obrazu powinna być newralgiczne kryterium, ponieważ przy zakupie kolposkopu to obecnie parametry układu optycznego zawierają najpełniejsze uznanie. Warto zaciekawić się miejscem produkcji soczewek z konkretnego rodzaju kolposkopu oraz przyjrzeć się, czy układ optyczny ma kilka sposobów przybliżania, a i jako szeroki jest zakres ogniskowania, czyli ustawiania ostrości obrazu. Dokładność kolposkopu istnieje zarówno szczególnie ważnym elementem, dlatego ramię pantografu musi zapewniać swobodny, a i precyzyjny ruch w dowolnej stronie. Odpowiednio wyważone ramię pantografu oraz wykorzystanie adekwatnej klasy siłowników pneumatycznych to inne istotne cesze dobrego sprzętu.

Jeśli idzie o lampę kolposkopu, to typowe żarówki były się już anachroniczne, lecz nadal ważna jest maksymalna dużo światła i oferta jego regulacji. Nowoczesne diody w technologii LED mają niższe wymagania energetyczne, co wydłuża żywotność lampy i usuwa niebezpieczeństwo nagrzania pola badania. Ostatnim zasadniczym aspektem przy nabywaniu kolposkopu jest natomiast ergonomia wyrobu, bowiem ze względu na specyfikę zawodu lekarza ginekologii, wszystkie funkcje omawianego urządzenia optycznego winnym być obsługiwane jednorącz.