Strategia i rozwoj firmy

Subiekt Ignacy Rzecki miał spisany wszystek własny sklep w kajecie. W tym jednym, w jakim powodował ewidencje sprzedaży. Natomiast jego biznes nie był tylko efektów i materiałów, co na przykład nieduża hurtowania motoryzacyjna, gdzie samych tarcz hamulcowych prawdopodobnie stanowić kilkadziesiąt rodzajów. Wprowadzanie w notesie nie rozwiąże problemów tego biznesmena, szczególnie, jeżeli czerpiemy z bardzo dobrej techniki przechowywania, którą jest magazyn wysokiego składowania. Jak sobie pomóc w takiej sytuacji?

Z odsieczą przychodzi firma Comarch, sam z najgrubszych twórców oprogramowania na Rodzimym rynku oraz sprzedawany przez niego wms program magazynowy. To szczególne i znacznie zaawansowane oprogramowanie typu erp, ułatwiające ewidencję przechowywanych produktów oraz produktów. Wznosi się z dwóch modułów- Comarch WMS Zarządzanie i Comarch WMS Magazynier, które doskonale ze sobą współpracują, a jednocześnie mają świetne wyjście dla obsługi magazynu wysokiego składowania.

Pierwszy moduł stanowi podstawę katalogu i pozwala stworzenie cyfrowej wersji magazynu. Taka elektroniczna struktura, dokładnie odpowiada swojej rzeczywistej wersji, umożliwia ustawienie dla konkretnych produktów, półek, i nawet środków transportu takich jak palety. Możemy tworzyć dyspozycje dla magazynierów, definiować wartości małych i wielkich stanów, ustawiać znaczenia dla poszczególnych towarów. Drugi moduł, Comarch WMS Magazynier to przedłużenie ręki magazyniera. Daje szansę etapowania przyjęć i wydań, drukowania niezbędnych dokumentów a nawet etykiet. To właśnie dodatki, do głównego zadania, jakim jest sprzedawanie, przesuwanie, przyjmowanie i inwentaryzacja towarów. Moduł ten stosuje dyspozycje, emitowane przez kierownika, co upraszcza cały proces zarządzania magazynem.

WMS program magazynowy zapewnia pełną integralność z Comarch ERP, jednak ważne elementy obydwu systemów są rozdzielone. Taka współpraca, na stanie dokumentów handlowych, a nie danych źródłowych, umożliwia oddzielenie gospodarki magazynowej od operacji księgowych.